УСТАНОВКА ДУШОВОЇ КАБІНИ СВОЇМИ РУКАМИ

Ви зважилися на переобладнання санвузла і намітили заміну ванни на душову кабіну? Це вдале рішення, особливо якщо площа ванної кімнати залишає бажати більшого. Але монтаж душової кабіни силами фахівців - задоволення не з дешевих, на установку вам доведеться витратити до чверті вартості самого обладнання. Якщо ви придбали модель з парогенератором або гідромасажем, то вдаватися до послуг професіоналів доцільно, але якщо ви зупинилися на більш простої конструкції, то вам цілком буде під силу сборка и установка душової кабіни своїми руками. Збірка конкретної моделі може мати свої особливості, але в цілому все кабіни збираються згідно з алгоритмом, викладеному нижче.

Заказать диагностику и установку сантехники вы можете на http://gidromax.kiev.ua/contacts.html по отличной цене.

ПІДГОТОВКА ДО СКЛАДАННЯ ДК

Перед складанням кабінки слід переконатися, що підлога вирівняний і гідроізольовані, комунікації підведені і також ізольовані. Цей момент надзвичайно важливий, якщо ви проживаєте в багатоповерхівці, а не у власному будинку. Зверніть увагу, що установка душових кабін в квартирах не вимагає дозволу в тих випадках, коли кабіна ставиться замість ванни. Якщо ви плануєте обладнати санвузол і ванною, і кабінкою, то утворюється додаткова точка водозабору. Про це необхідно повідомити БТІ і отримати дозвільні документи.

Перед тим, як монтувати обладнання в ванній, зробіть збірку душової кабіни на вільної площі і переконайтеся, що всі деталі в наявності, скла не мають тріщин і подряпин, а фурнітура якісна. Такий попередній огляд особливо необхідний, якщо ви придбали бюджетну модель. Якщо ви сумніваєтеся в якості кріпильних елементів, то заздалегідь придбайте аналоги, щоб уникнути проблем при монтажі і скоротити час установки. Вивчіть інструкцію, підготуйте інструмент і герметик і приступайте до монтажу.

ПОЕТАПНА ЗБІРКА ДУШОВОЇ КАБІНИ

Зважившись збирати ДК самостійно, ведіть роботи від низу до верху, від піддону до даху. На кожному етапі контролюйте рівність рівнем - якщо ви встановите кабіну нерівно, то не уникнути перекосів дверей, щілин і протікання.

ВСТАНОВЛЕННЯ ПІДДОНУ

Перед власне монтажем піддону підключіть водовідвідну систему. В ідеальному випадку слив піддону слід розташувати прямо над каналізаційним стоком, але якщо такої можливості немає, то використовуйте гнучкі шланги для спорудження відведення до каналізації.

Тепер приступайте до збірки піддону. Додайте ніжки на зазначені в інструкції місця і закрутіть до упору, закріпивши в верхній частині гайками та шайбами. На цю конструкцію встановіть каркас. Також зафіксуйте за допомогою гайок центральну опору. Додайте піддон в підготовленому місці. Ретельно вирівняйте піддон , контролюючи процес будівельним рівнем.

Підключіть сифон. Для цього з'єднаєте гнучкий шланг, що йде до каналізації, із зливним отвором, і переконайтеся, що з'єднання герметично. Можна налити в піддон воду, щоб зрозуміти, чи є протікання. Якщо прокладка ненадійна, і ви виявили протікання, то обробіть слив герметиком і дочекайтеся, поки склад висохне. Не поспішайте закривати каркас декоративною обробкою, це краще зробити на заключному етапі, коли кабінка буде повністю змонтована, і вам більше не потрібно регулювати піддон.

ЗБІРКА ПЕРЕГОРОДОК

Підготуйте стінки і визначте, де верхня частина і де нижня. Якщо на це немає вказівок на самих елементах, то орієнтуйтеся на число технічних отворів - у верхній частині їх більше.

Як правило, сьогодні моделі поставляються з дверцятами на роликах. Для фіксації застосовуються напрямні. У вашому комплекті будуть присутні два види: широкі, монтовані нагорі, і вузькі, монтовані внизу. Зберіть каркас кабіни, обробляючи всі з'єднання герметиком, вставте панелі в пази і зафіксуйте гайками. Не слід докладати надмірних зусиль закручуючи гайки, - перегородки створюються з крихких матеріалів (акрилу, скла), які легко розчавити і зіпсувати. По черзі закручуйте всі гайки, домагаючись приблизно однаковою по всій довжині щільності прилягання дверцят до направляючої. Знову акуратно обробіть зчленування герметизирующим складом. Будьте уважні при роботі з герметиком і залишайте необробленими спеціальні поглиблення для стоків води.

МОНТАЖ ДАХУ

Перед тим, як встановити на кабіну дах, зафіксуйте на ній лійку, елементи підсвічування, динаміки, вентилятор. Потім закріпіть дах на каркасі , застосовуючи гвинти і саморізи. Постарайтеся залишити зазор між дахом і стелею санвузла не менше 25 см, яку необхідно для обслуговування ДК.

СКЛАДАННЯ ДВЕРЕЙ

Дверцята кабінки встановлюються в останню чергу, коли інші елементи вже змонтовані. Спершу поставте на дверцятах ущільнювачі і ролики, а потім встановіть дверцята на передбачені місця. Ретельно відрегулюйте ролики , домагаючись герметичного закривання дверей. Перевірте, щоб двері закривалися без щілин, інакше кожне відвідування душа буде супроводжуватися утворенням калюж. На закінчення поставте на ролики заглушки і перевірте плавність ходу дверей. Не забувайте, що монтаж дверей - принципово важливий етап, від того, наскільки добре ви встановите двері, будуть залежати і безпеку кабіни, і її довговічність.

Душова кабіна - це сучасне сантехнічне обладнання, модне і практичне. Найчастіше кабінка коштує недешево, і тим прикріше в перші ж місяці після початку експлуатації зіткнутися з проблемами. Гарантією бездоганної роботи моделі послужить грамотна складання та встановлення своїми руками.

ВСТАНОВЛЕННЯ ДОДАТКОВОГО ОБЛАДНАННЯ І ТЕСТУВАННЯ

Після того, як кабіна цілком зібрана, можна розміщувати всередині аксесуари: полички, гачки, тримачі, дзеркала та ін. Обов'язково зайдіть в кабіну і зверніть увагу, чи не просідає піддон і не чути скрипу - це буде свідчити про те, що піддон встановлений нерівно. Якщо ви виявите просідання або почуєте скрип, то ще раз відрегулюйте ніжки піддону до повного зникнення цих явищ. Упевнившись, що кабіна коштує рівно , а піддон не просідає, закрийте каркас декоративними панелями.

ПІДКЛЮЧЕННЯ ДО ЕЛЕКТРИЧНОЇ МЕРЕЖІ І ВОДОПРОВОДУ

Підведіть до обладнання воду. Бажано переконатися, що тиск у водопроводі і робочий тиск в системі кабіни, обумовлених виробником, збігаються.

Для підключення конструкції до електромережі доцільно встановити у ванній вологозахищений розетку зі спеціально виділеною лінією електропроводки і передбачити для неї місце, куди виключено попадання бризок і крапель. Оптимальне рішення - розмістити розетку позаду кабіни або збоку.

Перед тим, як приступати до експлуатації власноруч встановленої душової кабіни, потрібно дочекатися повного висихання герметика. Далі слід знову провести тест на герметизацію. Для цього включають слабкий напір води і перевіряють, чи немає протікання. Якщо стики і зливний отвір герметичні, то ні калюж, ні патьоків не буде. Якщо в якихось місцях просочується вода, то необхідно просушити кабіну, заново пройтися герметиком, дочекатися висихання і знову пролити водою.

Похожие страницы: