Каркасні будинки своїми руками

На перший погляд каркасна технологія будівництва будинків може здатися досить простий, адже будинок тут збирається, як конструктор. Насправді ж тут є маса нюансів, які необхідно враховувати, щоб будинок був теплим, безпечним і прослужив вам багато років. Будівництво каркасного будинку проходить у кілька етапів.

Розробка проекту

Проекти каркасних будинків доступні в Інтернеті, так що тут проблем не повинно виникнути, якщо ви збираєтеся зводити стандартну споруду. До речі, у пошуках готового проекту обов'язково зверніть увагу на численні форуми, присвячені будівництву каркасних будинків. Тут можна буде знайти докладну покрокову інструкцію зведення такого будинку. Правда, не факт, що поради з форумів допоможуть у вашому конкретному випадку.

Підбір матеріалів

Вибір матеріалів для будівництва - це найгостріша проблема, яку складно вирішити непрофесіоналові. Як правило, матеріали для зведення будинку купуються на одній з роздрібних будівельних баз. Тут велика спокуса заощадити, купити брус і дошки, які не висушені в камері, а мають природну вологість. Така економія чревата перекосами, які будуть з'являтися у міру висихання будинку. У великих будівельних організацій є можливість економити на придбанні матеріалів, завдяки закупівлі оптових партій бруса і дощок.


Облаштування фундаменту

Від якості фундаменту залежить стійкість будинку в майбутньому. Тут важливо врахувати особливості ґрунту, на якому буде стояти будинок, температурний режим, глибина розташування грунтових вод і т.д. Дуже популярний в будівництві каркасних будинків стовпчастий фундамент. Він простий в монтажі, однак на болотистих ґрунтах не завжди може застосовуватися. Закладка фундаменту проводиться в теплу пору року.

Зведення каркаса і стін

Каркас будинку кріпиться до обв'язки. Для будівництва потрібно брус з перетином не менше 15 сантиметрів. При зведенні каркаса важливо враховувати, що в якості з'єднань не бажано використовувати цвяхи. Взагалі метал і дерево погано поєднуються, так що в ідеалі брус з'єднується за допомогою пазів і шпильок. Також допустимо застосування різних різьбових з'єднань, за допомогою яких, зокрема, монтується обшивка будинку, закріплюються плити утеплювача і т.д. Важливо, щоб на етапі монтажу каркасу і стін не було допущено перекосів, що зробити буває дуже складно. Помилки можуть бути допущені і під час монтажу крокв даху.

В общем-то, звести каркасний будинок самостійно дійсно можна. Однак, не маючи досвіду подібного будівництва, люди, як правило, допускають масу помилок, в результаті чого замість економії отримують додаткові витрати на ремонт і перебудову будинку. Якщо вже ви вирішили попрактикуватися в будівництві, ми рекомендуємо вам починати з нежитлових будівель, дачних будиночків невеликій площі. Якщо ж будинок зводиться для постійного проживання, тоді єдине вірне рішення - це звернення до фахівців.

Похожие страницы: